سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷
خانه > دوره های آموزشی > ترفندهای گام برداری-عرفان فکری
ترفندهای گام برداری-عرفان فکری

ترفندهای گام برداری-عرفان فکری

ترفندهای گام برداری-عرفان فکری

تا حالا شده وقتیکه پیاده روی طولانی انجام میدی بعداز مدتی راه رفتن به نفس نفس بیوفتی و خسته بشی؟! عرفان فکری در این ویدئو نکاتی در مورد ترفندهای گام برداری توضیح میده که با انجام دادنش پیاده روی راحت تر و دلچسب تری تجربه خواهی کرد….

 

در برنامه های کوهنوردی ، طبیعت گردی و در کل برنامه هایی که پیاده روی طولانی دارد، گام برداری صحیح به شما کمک میکند که در هنگام پیاده روی طولانی دیرتر احساس خستگی و انرژی خود را بیشتر حفظ کنید.استفاده مناسب از پاها ،کنترل سرعت حرکت و هماهنگی بین  آنها  موجب راحتی بیشتر در پیاده روی می شود. ترفندهای گام برداری زیر به شما در این امر کمک زیادی خواهد کرد.

نحوه ایستادن و حرکت کردن در گام برداری مهم است و به این صورت است که تا جای ممکن ،  سرشانه ها موازی سطح زمین و سر روبرو باشد که به این طریق به کمر ، گردن و عضلات آن فشاری وارد نمی شود . یکی از نکات مهم در گام برداری، توجه به ریه و قلب است. خیلی نباید به خود فشار بیاوریم که تنفس بیش از حد شود و به نفس نفس زدن بیوفتید، که در اینصورت باید سرعت پیاده روی خود را کمتر کنید، یا هنگامیکه ضربان قلب شما خیلی بالا می رود نشان میدهد که سرعت شما خیلی زیاد است و باید مقداری از  سرعت پیاده رویتان کم کنید تا فشار زیادی به قلب وارد نشود.یکی از ترفندهای گام برداری این است که در هنگام پیاده روی باید توجه داشته باشید بالاتنه (از لگن به بالا) به هیچ وجه  تکان نمی خورد زیرا اگر گام را بلند بردارید مجبور می شوید برای حفظ تعادل، بالاتنه را جلو بدهید و در نتیجه انرژی خیلی زیادی در مدت چند ساعت پیاده روی از شما گرفته خواهد شد پس باید  گام برداری به گونه ای باشد که بالاتنه تکان نخورد.

 

یک نظر

  1. با سلام
    عرفان جان خانزاده هستم از دانشجویان گلپایگان. ازاینکه دیدم سر حالی خوشحال شدم.برای شما آرزوی موفقیت دارم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*