سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷
خانه > دوره های آموزشی > انتخاب تجهیزات سفر-عرفان فکری
انتخاب تجهیزات سفر-عرفان فکری

انتخاب تجهیزات سفر-عرفان فکری

انتخاب تجهیزات سفر-عرفان فکری

وقتی داری آماده سفر میشی، داخل کوله پشتی چه لوازمی قرار میدی؟ از وسایل کاربردی که سبک و کم حجم هستن استفاده میکنی؟ عرفان فکری در این ویدئو پیشنهادهای خوبی برای انتخاب تجهیزات سفر داره که حتما ببین

 

در هر نوع مسافرتی، داشتن تجهیزات مناسب برای آن سفر کمک می کند که سفر بهتری داشته باشیم. در برنامه های کوهنوردی، طبیعت گردی و در کل سفرهایی که پیاده روی و حمل کردن کوله دارد، بهتر است از لوازم سبک و کم حجم استفاده شود.

در قسمت های قبل درباره کاربردهای پتوی نجات صحبت شد که باتوجه به حجم کم آن، بسیار کاربرد دارد و حتما باید درون کوله قرار داده شود و از لوازم بسیار کاربردی مخصوصا در روزهای سرد و بارانی است. از تجهیزات مناسب دیگرجهت قرارگیری درون کوله، لیوان های تاشو هستند. این لیوان ها بسیار سبک اند و تا ۵۰ درصد قابلیت جمع شدن دارند و در نتیجه فضای کمی را اشغال می کنند، بدنه آنها قابل انعطاف است و قابلیت حفظ دما را نیز دارند. از وسایل دیگر، لیوان های دو جداره هستند که سرما و گرما را خیلی خوب تحمل می کنند.
در سفرها حتما لازم نیست برای نوش جان کردن وعده های غذایی، قاشق، چنگال و چاقو بصورت جداگانه داشته باشید، قاشق های سه کاره نیز بسیار در سفر کاربرد دارند، از یک سمت قاشق است و از سمت دیگر آن چنگال و درلبه چنگال قسمت تیزی دارد که چاقو می باشد.این وسیله بسیار سبک است و مقاومت بالایی در برابر فشار، ضربه و حرارت دارد. از دیگر تجهیزات مناسب برای قرار دادن در کوله، بادگیرهای کوچکی است که به آنها بادگیر مُشتی هم گفته می شود که حجم بسیار کمی دارد و به راحتی قابل استفاده است.
زیراندازهای فومی نیز، از دیگر لوازم مناسب جهت استفاد در سفر می باشد.این زیرانداز، ۴ تا می شود و بعداز باز کردن، فضای مناسبی برای نشستن به شما می دهد و از نفوذ سرما و رطوبت زمین نیز به هنگام نشستن جلوگیری می کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*