یکشنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۷
خانه > فیلمهای آموزشی > ساخت طناب با بطری پلاستیکی-عرفان فکری
ساخت طناب با بطری پلاستیکی-عرفان فکری

ساخت طناب با بطری پلاستیکی-عرفان فکری

ساخت طناب با بطری پلاستیکی-عرفان فکری

حتما تا الان براتون پیش اومده که توی سفر احتیاج به طناب داشته باشین و همراهتون نباشه. نگران نباشین!  از وسایلی که همراهتون هست و به نظر قابل استفاده نمیاد میتونین چیزایی بسازید که خیلی کاربردیه فقط یه کم خلاقیت لازمه . عرفان فکری در این ویدئو بهمون یاد میده که چطور از بطری پلاستیکی،طناب درست کنید. حتما ببینید

استفاده از وسایلی که توی سفر همراه یا دم دستتون هست،میتونه تاثیر خیلی زیادی توی کیفیت سفرتون داشته باشه. گاهی با یه آموزش کوچیک و یه کم خلاقیت میشه از اشیایی که همراه دارین و به نظر بدون کاربرد میاد،چیزایی بسازیمن که خیلی به دردتون بخوره.معمولا بطری پلاستیکی ،همین بطری های آب معدنی یا بطری های نوشابه،  بعداز اینکه خالی میشه دیگه برامون کاربردی نداره .اما توی این فیلم آموزشی یاد میگیرین که چطور از همین بطری هایی که به نظر بدون استفاده میاد، طناب یا نخ محکم درست کنین و توی کارای مختلف بتونین ازش استفاده کنید. این طناب رو چطوری میشه درست کرد؟

یک چاقوی خیلی کوچک هم برای این کار کافیه به همراه یه بطری پلاستیکی،حتی اگه این بطری سوراخ هم باشه برای این کار قابل استفاده هست. براساس قطری که از نخ یا طناب نیاز دارین، میزان برش رو در نظر میگیرین. برش رو از انتهای بطری شروع میکنین و بصورت فنری یا مارپیچ رو به بالای بطری ادامه میدین . این نکته رو هم توجه کنین که هرچی هنگام برش دستتون خوابیده تر باشه، برشتون صاف تر و دقیق تر در میاد چون اگه عمودی بگیرین امکان در رفتن چاقو و کم و زیاد شدن قطر هست . در نهایت حلقه ای از نخ یا طناب بصورت منظم آماده میشه که وقتی این حلقه مارپیچ رو باز کنین،یک طناب محکم دارید.

*** لینک دانلود فیلم آموزشی بقا در طبیعت – ساخت طناب از بطری پلاستیکی: http://www.aparat.com/v/qjx6n ***

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*