سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷
خانه > دوره های آموزشی > آموزش تقسیم وزن در کوله پشتی و آشنایی با تجهیزات سفر
آموزش تقسیم وزن در کوله پشتی و آشنایی با تجهیزات سفر

آموزش تقسیم وزن در کوله پشتی و آشنایی با تجهیزات سفر

آموزش تقسیم وزن در کوله پشتی و آشنایی با تجهیزات سفر

یکی از وسایل مهمی که توی سفر،مخصوصا طبیعت گردی و کوهنوردی استفاده میکنین، کوله پشتیه. میدونین چه جوری وسایل رو داخل کوله تون بچینین که فشار کمتری به بدنتون بیاد، دیرتر خسته بشین و راحت تر حرکت کنین؟ عرفان فکری در این ویدئو درباره برخی دیگه از لوازم سفر و نحوه تقسیم وزن وسایل درون کوله نکات خوبی رو میگه. حتما ببینید.

یکی از لوازمی که موقع گرد و غبار یا سرما خیلی مورد استفادس،دستمال سر و گردنه. این دستمالها کشسان ولطیف هستش از نفود سرما و از استنشاق گرد و غبار جلوگیری میکنه و میشه بصورت هدبند، کلاه،مچ بند و دستمال گردن هم استفاده کرد. مخصوصا در روزهای سرد به عنوان پوششی برای روی سر بسیار مناسبه.

از لوازم دیگه ای که به عنوان تجهیزات سفر مخصوصا توی روزای بارونی مناسبه،پانچو هست. پانچوها قابل استفاده توی برف و بارون شدید و همچنین محافظ خوبی در برابر باد هستن.

کلاه های مخصوص پیاده روی، هم در پشت و هم در جلو محافظ داره که برای جلوی صورت محافظ در برابر گرد و غبار و برای پشت ،محافظ در برابر آفتاب ،این  کلاه ها سه تکه هستند. گفتیم که یکی از لوازم مهم برای سفر، مخصوصا طبیعت گردی و کوهنوردی،کوله پشتی هست و یکی از بحث های مهم درباره کوله، نحوه چیدن وسایل درونشه. اگه کل کوله شما از بغل به شکل مستطیل باشه، زمانیکه  میخوایم وزن رو داخلش تقسیم کنیم، باید حالت L مانند درنظر بگیرین. یعنی قسمت پایین و قسمت نیمه ای که به بدن نزدیک تره،باید وزن بیشتری داشته باشه و لوازم سنگین تر باید  توی اون قسمت گذاشته بشه و قسمت مابقی سبک هارو. معمولا سعی کنین  کوله ای که استفاده میکنین، قابل تنظیم باشه و بند برای تنظیم داشته باشه که بشه روی بدن قرار داد و تنظیمش کرد. با رعایت این نکات ،فشار بار تنظیم میشه و کمک میکنه کمتر خسته بشین و از سفرتون لذت ببرین

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*